0312 270 58 57
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Antalya Davlumbaz Söndürme

07 Mart 2020
155 kez görüntülendi
Antalya Davlumbaz Söndürme

Bir alanda yangın çıkması, asla gerçekleşmesi istenmeyen bir durumdur. Çünkü çıkması durumunda insanlar manevi ve maddi olarak ciddi zararlar görmektedir. Bunun için tedbirler alınmalıdır. Bunların başında ise yangın söndürme sistemlerinin kullanılması ve güvenilir sistemlerin seçilmesi gelmektedir. Evler ve iş yerleri içinse bu durum hayati önem taşımaktadır. Antalya davlumbaz söndürme sistemi, bu bölgede yaşamakta olan insanların en çok araştırdıkları konular içinde yer almaktadır.

Davlumbaz söndürme sistemleri alanında farklı çalışmalar yapılmaktadır. Davlumbaz söndürme sistemleri genellikle mutfaklarda kullanım alanı bulmaktadır. Fabrika okul veya hastane gibi bünyesinde büyük mutfaklar barındıran ve yangın çıkma potansiyeli yüksek olan alanlarda kullanılmaktadır.

Böylece ortaya çıkabilecek olan yangınların başarılı bir şekilde başlama esnasında söndürülmesi için kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Bu yüzden birçok farklı kuruluş da mutfak bölümlerinde ortaya çıkabilecek olumsuz durumlara tedbir almak adına davlumbaz söndürme sistemlerini kullanmaktadır.

 Davlumbaz Söndürme Sistemi Nasıl Çalışır

Bünyesinde bulunan algılayıcıları sayesinde, yangın başlangıca esnasında otomatik olarak devreye girmekte ve hemen müdahale ederek yangın tehlikelerini hemen kontrol altına almaktadır. Mutfaklarda oluşan yangın sonucunda birçok maddi kayıp ortaya çıkar.

İçinde bulunulan mekânın tümünün ve çevre binaların zarar görmesi halinde, ekonomik kayıplar yaşanmaktadır. Diğer yangınlara göre yağ yangınları çok tehlikeli ve üstündür. Anında tutuşmakta, alev almakta, ısı yükseltmekte ve sıçramaktadır. Bu yangının söndürülmesi için yapılması gereken ise, alevlerin oksijenle temaslarını kesmek ve soğuma yöntemini kullanarak söndürmektir.

Yangın çıkmasına neden olan riskler ise, çok aşırı ısınan tavalar, yağ birikintileri ve açık kalan ocaklardır. Otomatik Antalya davlumbaz söndürme sisteminin özellikleri ise çıkan yangını anında algılaması, yağ yangınlarına müdahale edebilecek kapasitesinin bulunması, yangının özelliklerini algılaması, koruma sağlaması ve çok kolay şekilde temizlenmesi gibi özelliklerinin bulunmasıdır.

 Davlumbaz Söndürme Sistemi Yönetmeliği

Yangın yönetmeliğine göre açılmış olan binalarda, 100’den fazla kişinin yaşadığı veya bulunduğu yerlerde zorunludur. Davlumbaz yangın söndürme sistemi yer almayan mekanlarda işletme ruhsatı işyerine verilmemektedir. Bu yangın söndürme sistemleri normal olarak çalıştırılabileceği gibi otomatik olarak da çalışmaktadır. Can sağlığı açısından bütün tedbirler alınmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?