0312 270 58 57
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Düzce Fm200 Söndürme

07 Mart 2020
181 kez görüntülendi
Düzce Fm200 Söndürme

Fm200 rengi ve kokusu olmayan, depolanabilen bir gazdır. Yangın söndürme de oldukça etkili olduğu dünya çapında kabul görmüştür. Kullanıldığında sonrasında herhangi bir iz bırakmamaktadır. Fm200 işleminden sonra hiç bir kimyasal kalıntı bulunmamaktadır. Metal, plastik, elektronik devreler ve bakır gibi alaşımlar üzerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Zararsız ve güvenlidir.

 Gazın Özellikleri

-Öncelikle kokusu bulunmaz.

-Renk özelliği taşımamaktadır.

-İletken değildir.

-Atmosfere karıştığında ozon tabakası üzerinde olumsuz etkileri yoktur.

-Sağlık üzerinde olumsuz etkisi bulunmaz.

-Alev söndürmede etkilidir.

-Kullanıldıktan sonra herhangi bir iz bırakmaz.

-Diğer söndürme ekipman ve sistemleri ile kıyaslandığında maliyeti düşüktür.

 Kurulum ve Kullanım

Fm200 gazı özel tüpler halinde saklanabilmektedir. Sistem bir dizi halindeki tüplerden oluşmaktadır. Sistem dizisi oluşturulurken yangından korunması gereken bölge için hesaplanarak kurulmalıdır. Söndürme için gereken miktar doğru olarak hesaplanarak yeterli miktarda tüpten oluşturulması gerekmektedir. Bu nedenle uzman ekipler tarafından hesaplama yapılmalıdır. Sisteme sahip olmak için Düzce fm200 söndürme gereken tüm hizmeti sağlamaktadır.

Yangın algılama sistem dedektörlerine bağlı olarak fm200 tüpleri çalışmaya başlamaktadır. Tüpler yangın alanına boşalarak söndürme işlemi başlamaktadır. Sistem otomatik olarak kurulabileceği gibi el kontrollü olarak da çalışabilmektedir. Yangına karşı etkili ve ekonomik korunma için Düzce fm200 söndürme güvenle tercih edilebilir.

Sistemin kurulumundan sonra mutlaka gerekli bakım ve dolumlarının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Tüm işlemlerin uzman bir ekip tarafından yapılması sistemin doğru çalışabilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

 Kullanım Alanları

Özellikle bilgi işlem merkezleri tarafından tercih edilmektedir. Yine elektrik panoları, müze, sergi alanlarında kullanmaktadır. Laboratuvarlar, santral gibi yapılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bu gazın kullanılması gerektiğinde yüzeylere zarar vermemesi nedeniyle uygun görülmektedir. Bunlar dışında tüm yapılar için kullanıma uygundur.

Yangından etkili korunma için fm200 etkili ve güvenli bir seçenektir. Ayrıca diğer sistemlere oranla kıyaslandığında maliyeti düşüktür. Kullanım gerektiğinde gazın sıkıldığı cihazlarda gazdan dolayı bozulma oluşmamaktadır. Yüzeylerde kalıntı ve iz bırakmaz. Sonrasında ekstra bir temizleme işlemine gerek kalmamaktadır. İnsan sağlına herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Çevreye ve doğaya zarar vermemektedir. Ayrıca 10 saniye gibi kısa bir süre içinde yangına müdahale edebilmektedir. Erken müdahale sayesinde birçok zararın önlenmesini sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?