0312 270 58 57
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hakkari Pano Söndürme Sistemleri

08 Mart 2020
158 kez görüntülendi
Hakkari Pano Söndürme Sistemleri

Yangın, günlük yaşantımızın içerisinde en tehlikeli afetlerden birisidir. Dolayısıyla güvenlik seviyesini en üst seviyeye çıkartmak tüm yaşam alanları için çok önemlidir. Hakkari pano söndürme sistemleri bu amaca hizmet etmektedir. Teknik anlamda pano söndürme sistemi riski yüksek alanlarda düşük basınç ile çalışan sistem olarak tanımlanır.

 Pano Söndürme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Bu sistem elektrik panosuna çok benzer yangın tehlikesine yakın bir yere monte edilir. Sistem içerisinde yangına duyarlı söndürme borusu mevcuttur. Yangını algılama sensörü ile hassas algılaması sağlanmakta ve işlev harekete geçmesi sağlanmaktadır. Bu sistem 2 ye ayrılır direkt ve endirekt sistem. Direkt sistemde boru ve nozul sistemi yoktur. Söndürme tüplerin kapasiteleri 12 kg,6 kg,4kg,1 ve 2 kg olarak kapasiteleri mevcuttur. Söndürme gazı olarak HFC 236 gazı kullanılmaktadır. Sistemin en kullanışlı özelliği ek maliyet teşkil edecek bir yangın sensörüne ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu sistem kendi içerisinde gereken tüm alarm sistemini barındırmaktadır.

 Pano Söndürme Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Sistemin kullanıldığı alanlar; Bankamatikler, Para taşıma araçları, Mutfak davlumbazları, filtre bacaları, arşivler, gemi makine daireleri, enerji dağıtım panoları, Rüzgar jeneratörleri, Ambalaj ve tekstil alanları, Laboratuvarlar, Müze alanları, İlaç ve sağlık tesisleri, santral merkezleri, haberleşme ve iletişim merkez odaları gibi alanlarda kullanılmaktadır. Montajı çok kolay ve işçiliği düşük maliyetle gerçekleştirilir.

 Yetkili ve Uzman Mühendislik

Pano söndürme cihazlarının montajı kolaydır fakat uzmanlık ister dolayı talep edilirken Hakkari pano söndürme sistemleri uzman ekip ve mühendisleri tarafından ciddi titizlikle gerçekleştirilmektedir. Yangın tüplerinin dikkatli ve özenle yerleştirilmesi sonrasında kontrollerinin sağlanması ve mevcut periyodik bakımlarının takip edilmesi gerekmektedir. Burada önemli olan herhangi bir problem söz konusu olduğunda yetkili uzmanlara çok kolay ulaşmak gerekiyor Sistem hatayı kabul etmez dolayısıyla anında müdahale etmek can alıcı noktalardan olmalıdır.

 Ortalama Fiyatlar

Standart piyasa fiyatları serbest piyasa ortamında sabitlenmiştir ayrıca bu fiyatların içerisinde periyodik bakım ve garanti süreleri de mevcut olmaktadır. Fiyatlamayı etkileyen bir çok etken vardır kullanılacak pano, sistemin nasıl kurulacağı, mühendislik anlamında yer tespiti, uygun sistemin kurulması için kullanılacak malzemeler etkili olacaktır. Burada önemli olan sistemin kurulduktan sonraki mevcudu ilk günkü gibi korumak olmalıdır. Yıllık periyod bakımlarının zamanında yapılması sistemi uzun yıllar boyunca sağlıklı kullanmaya imkan verecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?