0312 270 58 57
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

İstanbul Yangın Söndürme

07 Mart 2020
161 kez görüntülendi
İstanbul Yangın Söndürme

Yangın insanlar için en büyük yıkımlardan bir tanesidir. İster doğal kaynaklı ister insan kaynaklı olsun; her açıdan insanı ve etki aldığına aldığı tüm canlıları derinden etkilemektedir.

Yangın çok kısa sürede her yeri saran alevleri neticesinde hiç bir şey bırakmaması ve yılların birikiminin bir anda yok etmesi; bu musibetle baş etmenin de oldukça gerekli ve kusursuz ve her açıdan mükemmel olunması gerektiğine açık bir karine teşkil etmektedir.

 Yangın ve Niteliği Nasıldır?

Yangının; olumsuz ve yıkıcı etkisi, adeta önüne gelen her şeyi yok etmesi; bu olguyla kararlı ve azimli bir şekilde mücadele edilmesi gerekliliğini de beraberinde getirmektedir. Yangında zaman kavramının olmaması ve haftanın 7 günü 24 saat daima hazır ve tetikte beklenmesini mecbur kılmaktadır.

Bu doğrultuda İstanbul yangın söndürme sürekli teyakkuzda beklemekte; ve anında müdahale etmek içinde tüm ekip hazırda beklemektedir. Yangın yıkıcı etkisi nedeni ile bir saniye bile gecikmeye tahammülü olmayan bir afettir. Bu afetle baş etmek içinde sürekli ve daima hazır bulunmakta ve anında olay yerine intikal ederek müdahale edilmektedir.

 Ekibimiz ve Çalışanlarımız?

Yangının ne zaman çıkacağının belli olmaması; bu işi yapmak isteyen adayların da mesai kavramının olmaması anlamına gelmektedir. İtfaiye eri olmak için gereken teknik ve akademik bilgilerin yanında özünde her şeyden önce insan sevgisini barındırmalı ve onu tüm değerlerinin önüne koymalıdır.

İtfaiye erlerimiz hiç bir zaman ailesine tam anlamı ile vakit ayıramamakta, sürekli endişeli bir bekleyiş ile çıkabilecek afetlere müdahale için hazır kıta beklemektedir.

Bu da İstanbul yangın söndürme ekibi olarak her açıdan fedakarlığı, vatan ve millet sevgisini her hücresinde hissetmesi ile alakalıdır. Biz çalışanlarımızı bu istikamette belirledik ve bu doğrultuda da çalışmaya devam etmekteyiz.

İnsan hayatı ve malını temel baz alan, ve onlara öncelik tanıyan ekibimiz gerekli ekipmanlarının, yangın alarm sistemleri, araç gereç, su tankı gibi cihazlarının tam ve eksiksiz bir şekilde sürekli bakımını yapmakta ve her an hazır halde görev beklemektedir.

 Yangını Önlemek İçin Neler Yapmaktayız?

Yangının öncelikle insan hayatı için tehlikesi ve canın yongası kabul edilen ve yılların birikimi mal varlığının bir anda yok olmaması için bu açıdan her nevi görsel, afiş, broşür, yanında eğitim, konferans, seminer gibi bilgilendirici faaliyetlerle de vatandaşlarda bilinç düzeyini artırma ve yangınları önleme noktasında azami bir şekilde çalışmaktayız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?