0312 270 58 57
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

FM 200 Yangın Söndürme

13 Ağustos 2018
626 kez görüntülendi
FM 200 Yangın Söndürme

Yangın çıktığında müdahale edemeyecek durumda olabilirsiniz. Her yangınla başa çıkamayabilirsiniz. İşte bu durumlarda devreye yangın söndürme cihazları girmekte. Yangın söndürme cihazı içerdiği malzemelerin yardımıyla ısı ve oksijenin arasındaki bağı kesmeye çalışan basınçlı bir cihazdır. Farklı ebat ve özelliklerde üretilmektedirler. Adından da anlaşıldığı gibi yangınların oluşma aşamasında söndürülmesini sağlar. Yangın söndürme cihazları kullanıldıkları yangınların özelliklerine göre üretilmektedirler. Kuru kimyevi yangın söndürücü, köpüklü yangın söndürücü, karbondioksit gazlı yangın söndürücü bunlardan en çok bilinendir.

En yaygın olarak kullanılan yangın söndürme cihazı kuru kimyasal maddelerin kullanıldığı cihazlardır. Küçük parçacıklardan oluşan bu cihaz azot gazı itici gaz görevini yapmaktadır. Toz halindeki kimyasal madde yanan bölgenin yüzeyini kaplayarak oksijenle temasını keser. Böylelikle yangının büyümesini engeller.

 FM200 Yangın Söndürme Cihazı

Bu yangın söndürme cihazı kokusuz ve renksiz bir gaz olarak bilinmektedir. Fm200 yangın söndürme cihazı 25 bar basıncın altına doldurulmakta ve sıvı olarak depolanmaktadır. Kolay kullanımı ile çokça tercih edilmektedir. Sıvı şeklinde olan gazın püskürtülmesi ile buharlaşma sağlanır ve yangın durdurulmaya çalışılır. Bu buharlaşmanın amacı yanıcı maddenin üstünde bir tabaka oluşturmaktır. Bu şekilde yangının artması önlenmeye çalışılır. Diğer söndürme sistemlerine göre herhangi bir temizlik gerektirmez. Ayrıca çevre dostu olma yönüyle de dikkat çekmektedir.

FM200 Yangın söndürme cihazı elektronik üzerinde çalışma yapılan ortamlarda çokça tercih edilmektedir. Önlem açısından yaptırılması çok önemlidir. Bu sistem sayesinde büyük maddi kayıplar önlenip daha da önemlisi can kayıpları önlenebilir. Uzun yıllar kullanır olabilmesi ve sağlık açısından hiçbir zararının olmaması kendini diğer söndürme cihazlarından ayırmaktadır.

 Nereden Temin Edebilirim?

FM200 Yangın söndürme cihazını https://www.ankarayanginsondurme.com.tr sitesinden rahatlıkla bulabilirsiniz. İş bununla da bitmiyor. Site içerisinden bu ürünün yanı sıra birçok ürüne de oturduğunuz yerden göz atabilirsiniz. Davlumbaz söndürme, yangın tüpü, yangın algılama sistemleri, gizli yangın söndürme ve sprink söndürme sistemlerine de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Firma müşterilerin memnuniyeti için elinden geleni yapmakta. Onlara daha güvenli bir hayat sunabilmek için uzman ekip kadrosuyla çalışmalarına hızla devam ediyor. Son teknolojik gelişmeleri de takip ederek müşterilerine daha iyi bir hizmet verebilmek için çabalıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?