0312 270 58 57
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yangın Tüpü Satışı

13 Ağustos 2018
855 kez görüntülendi
Yangın Tüpü Satışı

Yangın Tüpü Satın Alma

Yangın tüpleri; insan yaşamının olduğu her alanda mutlaka bulunması gereken aletlerdir. Evlerde, iş yerlerinde, toplu ulaşım araçlarında, binalarda, hizmet alanlarında vb. pek çok alanda yangın tüpleri ile karşılaşırız. Bütün yangın tüpleri belirli bir kullanım talimatı içerirler ve acil durumlarda bu talimatlara uyarak hızlı bir şekilde müdahale için kullanılmalıdır. Bu yüzden de herhangi bir istenmeyen yangına hızlıca müdahale edebilmek için siz de yangın tüpü satışı hizmeti veren firmalara başvurarak mutlaka bir tane edinmelisiniz.

 Yangın Tüplerinin Özellikleri

Yangın tüpleri kullanılacakları alana göre kendilerine özgü farklı özelliklere sahip olabilir. Zira pek çok farklı yangın çeşidi bulunmaktadır ve bu yangınlara müdahale ederken kullanılacak yangın tüpü çeşidi de değişiklik gösterebilmektedir. Bu konuda mutlaka profesyonel bir yardım alınarak yangın tüpü satın alınmalıdır. Tehlikenin düşük olduğu yerlerde metrekareye göre yaklaşık 6 kg’lık kimyevi tozlu ya da eş değeri yangın tüpü bulunmalıdır. Kazan dairelerinde 6 kg, kalorifer tesisatlarında ya da gaz yağı kullanımı devam eden binalarda 6 kg, depo veya otopark gibi yerlerde tekerlekli söndürme cihazları, tank gibi yerlerde 12 kg’lık 2 adet kuru kimyevi tozlu yangın tüpü bulundurulması zorunlu tutulmaktadır.

 Yangın Tüplerinin Bakımı ve Kontrolü

Elbette böylesine hayati bir konuda bakım ve kontrol işlemleri de büyük önem teşkil etmektedir. Bir yangın tüpü satın alındıktan sonra uzun süre boyunca bakımları ve kontrolleri yapılmadan bekletilmeye devam edilirse, herhangi bir acil durumda hiçbir işe yaramayabilir ve can ya da mal kayıplarına yol açabilir. Bu yüzden her yangın tüpü satışı işleminin ardından 6 ayda bir kez aksatılmadan bakım yaptırılmalıdır. Yangın tüplerinin üzerinde yer alan son kullanım tarihlerine dikkat edilmelidir. Tüp üzerinde bakım işlemlerine dair bilgilerin işlendiği formların bulunması zorunludur. Ayrıca 4 yılda bir içindeki toz değişime uğramalıdır. Bütün bu işlemlerin yapılması yangın tüpünün sağlıklı işlemesi açısından çok önemlidir. Ayrıca sık sık bulunan mekâna uygun bir yangın tüpü olup olmadığı da sık sık yeniden incelenmelidir. Bu prosedürler sayesinde yangın tüpleri gerektiğinde hayat kurtarabilir ve sizi büyük kayıplardan koruyabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?