0312 270 58 57
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yangın Söndürme Sistemleri

13 Ağustos 2018
595 kez görüntülendi
Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın, günlük hayatta karşılaşılma ihtimali bulunan risklerden birisidir. Yangının ne zaman ve neye bağlı olarak çıkacağını bilmek mümkün olmadığından, herkes için eşit tehlike oluşturmaktadır. Bu nedenle, gerek yangın çıkan ortamı en kısa sürede tahliye etmek, gerekse anında müdahale ederek yangını kontrol altına almak için birçok ekipman mevcuttur. Hayati önem taşıyan yangın ekipmanları, teknolojik gelişme ve değişimlere göre sürekli yenilenmekte, her modeli bir öncekine göre daha üstün teknik donanıma sahip şekilde karşımıza çıkmaktadır.

  Yangın Söndürme Sistemleri

Genel anlamda yangın ekipmanları deyince akla ilk olarak yangın merdiveni ve yangın kapısı gibi olay yerini anında terk etmeye yarayan acil çıkış ekipmanları gelmektedir. Ancak, yangından kurtulmak kadar, yangının vereceği zararları azaltmak ve çevre binalara yayılmasını engellemek de gerekmektedir. Bunun için kullanılan ekipmanlar ise, yangın söndürme sistemleri  adı altında kullanıma sunulmaktadır. Yangın söndürme sistemleri, teknik açıdan birçok çeşidi bulunan sistemlerdir.

Yangın tüpleri, yangın sprinkleri ve davlumbaz yangın söndürme sistemleri gibi çeşitleri bulunan sistemler, yangına karşı güvenli bir yaşam garantisi veren sistemlerdir. Kullanıcıların ihtiyacına ve isteğine göre, binada keşif sonrası montajı yapılan otomatik yangın söndürme sistemleri, günümüzde en çok tercih edilen sistemlerdir. Donma riskinden deprem riskine, bina içindeki raf düzeninden yanıcı madde çokluğuna kadar birçok önemli faktör göz önüne alınarak hazırlanan otomatik yangın söndürme sistemlerinin, müşterilerin talebine göre verilen sürede montajı yapılır.

Eskisi kadar olmasa da, tüplü yangın sistemleri de, olası bir yangınla karşılaşıldığında yapılması gereken ilk müdahaleler arasında bulunmaktadır. Kaliteli, işinde uzman çalışanlarla hizmet veren bir firmadan temin edilecek yangın söndürme sistemleri, yangını önlemek mümkün olmasa bile önlem almanın rahatlığını yaşatmaktadır.

  Uygun Fiyatlarla Kaliteli Yangın Söndürme Sistemleri

Piyasada, nüfus ve bina yoğunluğunun giderek artmasına bağlı olarak yangın söndürme sistemleri üzerine hizmet veren firma sayısı da artmıştır. Ancak, yüksek fiyatlarla kalitesiz hizmet veren firmalardan yangın ekipmanları hizmeti almak, yangına karşı önlem almamakla eşdeğer bir risktir. Yangın söndürme sistemleri ve diğer ekipmanlarının, yangın sırasında kurtarıcı nitelikte olabilmesi için, yangın yönetmeliğinde belirtilen yasal standartlara göre üretilmesi zorunludur.

Yangın söndürme sistemleri, ancak yasal hizmet veren bir firmadan temin edildiği halde güvenli şekilde kullanılabilir. Doğru firmadan yangın söndürme sistemleri üzerine hizmet alındığı takdirde, kullanıcılar maddi açıdan da avantaj sağlar. Alınan güvenli hizmet, ödenen ücretin kat kat fazlası olarak kullanıcıya dönecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?